Hae huutokaupasta 157
nro 157.
2021-10-09 klo 11:00

Venäjä - muu antiikki

551. Pavel Bure. Harvinainen tarkkuuskello, Ankkurikronometri, englantilaistyyppiset kuoret, erittäin tukeva runko, harvinainen signeeraus, pieni sarjanumero 6068. Koneisto virheettömässä kunnossa, kuoressa kaiverrus ¨BN¨ Kuoret hieman kuluneet, ei kolhuja tms. hyvin pidetty. / Pavel Bure. Gold pocket watch. Anchor chromometre. Well preserved.
minimihinta: 800 €
myyty: 800 €
552. Kannellinen kaakaokuppi ja vati, posliinia. Kuznetsovin tehdas 1891-1917. Korkeus ilman kantta 9,5 cm, vadin halkaisija 16,5 cm. / Chockladkopp med lock och fat, porslin. Kuznetsov 1891-1917. Höjd 9,5 utan lock, fatets diammeter 16,5 cm. / Porcelaine chocolate cup with lid and saucer. By Kuznetsov factory, 1891-1917. Height without lid 9.5 cm, diameter of the saucer 16.5 cm.
myyty: 100 €
553. Matkaikoni, 3-osainen. Pronssia. / Reseikon, 3 delar, brons. / 3-part travel icon, bronze. 10 x 31 cm
minimihinta: 70 €
Aikaa jäljellä:
20h 11m 03s
554. Hopealusikoita 5 kpl, 1900-luvun loppupuoli. Leningrad, valmistajaleima 6ЛЮ, Tallinnan tarkastusleima pitoisuusmerkinnällä ”916”. Pituus 14 cm, yhteispaino n. 125 g. / Silverskedar, 5 st, 1900-talets andra hälft. Leningrad, tillverkarstämpel 6ЛЮ, kontrollstämpel ”916” (Tallinn). Längd 14 cm, vikt ca. 125 g. / Group of 5 silver spoons, late 20th century. Leningrad, maker’s mark 6ЛЮ, Tallinn purity mark ”916”. Length14 cm, total weight c. 125 grams.
minimihinta: 60 €
Aikaa jäljellä:
20h 11m 03s
555. Neuvostoliitto. Savukerasia, 1950-luku, hopeaa (875). Kannessa kuvattuna yksi Pietarin/Leningradin Anitshkovin sillan hevosenkesyttäjäpatsaista. Valmistajaleima АМЮ5, Moskovan tarkastusleima (1954-58). Paino 176 g. / Cigarettetui, silver (875). Moskva, 1950-talet. Vikt 176 g. / USSR. Cigarette case, 1950’s. Silver .875. Decorated with a relief depicting one of the St. Petersburg/Leningrad Anitchkov bridge horse tamer statues. Maker’s mark АМЮ5, Moscow assay mark (1954-58). Weight 176 g.
myyty: 120 €