Hae huutokaupasta 157
nro 157.
2021-10-09 klo 11:00

Kelloja

851. Taskukello. IWC, umpikuorinen, 18 K kultaa. Välikuori metallia, kahvarengas kultaa. Kunto kohtalainen. Käy ja pysyy ajassa (3 h kokeilu). Painaumia ja naarmuja. Bruttopaino 99 g./ Fickur, Savonett. IWC. 18 K guld. Bärlänk guld, mellanboett metall. Fungerar vid prov (3 h) och håller tiden. Bucklor och skråmor. Bruttovikt 99 g. / IWC. Hunter case pocket watch. 18K gold. Inner lid metal. Suspension ring gold. In working order when tested (3h). Scratches and wear.
minimihinta: 750 €
myyty: 1 100 €
852. Umpikuorinen taskukello, kultaa 14K, sveitsiläiset leimat, välikuori metallia jossa kaiverrus. Käyntikuntoinen ja pysyy kohtuullisen hyvin ajassa. Paino n 94 g. / Savonettur, guld 14K, schweiziska stämplar, mellanboetten i metall med gravering. Fungerar och håller tiden rätt bra. Vikt 94 g. / Hunter’s case pocket watch, gold 14K, Swiss marks, inner lid metal with engraving. Working condition, Weight 94 g.
minimihinta: 600 €
Aikaa jäljellä:
21h 38m 34s
853. BOREL & FILS. Umpikuorinen taskukello, kuori kokonaan kultaa 14K, toimintakunnossa, pysyy hyvin ajassa, 104 gr. Monogrammi kannessa. /Savonett fickur, boetten 14k guld, fungerar och håller tiden. Monogram på boetten, 104 gr./Pocket watch, Hunters case, case 14ct gold, well operating condition. Monogram on case, 104 gr. Au
minimihinta: 800 €
myyty: 1 150 €
854. Erä, joka muodostuu tasku- ja rannekelloista, kellonosista ym. Osa toimii./ Lott bestående av fick- och armbandsur, klockdelar etc. En del fungerar. / Group of wrist and pocket watches, parts etc. some in functional condition.
myyty: 90 €